POC | Euro-face.cz

Power of Creativity


Power
Power
  Realizace: 2021–2023

Podpora mládeže ke kreativnímu myšlení v digitální dob

Průzkumy ukazují, že kreativní společnost je podmínkou ekonomického i sociálního rozvoje. Přestože je kreativita bezesporu jedním z nejdůležitějších rysů moderního světa, který pomáhá budovat úspěšnou společnost, v tradičním vzdělávání není jejímu rozvoji věnována dostatečná pozornost. Potřeba kreativity ve společnosti i u jednotlivců se odráží ve zvyšování životní nestability a v krizích, jako je COVID-19. Kreativní přístup přitom může pomoci vyrovnat se s novými životními výzvami a požadavky.

Projekt se konktrétně zaměřuje na školitele/lektory mládeže v neformálním vzdělávání. Měli by být schopni pojmout svou práci kreativně a zároveň kreativitu podpořit u svých mladých svěřenců.

Během dvou let vytvoří projekt Metodiku pro školitele mládeže a také Online vzdělávací kurz, který podpoří výuku kreativity a grafického designu v neformálním vzdělávání.


16.09.2021 První meeting partnerů projektu Power of Creativity


Ve dnech 7.9. a 8.9.2021 proběhl první meeting partnerů projektu Power of Creativity, který se konal v kyperské Larnace.

Partneři projednávali cíle projektu a nejvíce diskutovanou částí byla metodika pro lektory mládeže a online vzdělávací kurz. Další meeting projektových partnerů proběhne příští rok na jaře 2022 v Kroměříži (Česká republika).


Fotografie z meetingu - kliknutím zobrazíte větší fotografii

10.08.2021 Informační leták projektu Power of Creativity


Právě vychází informační leták projektu Power of Creativity

Projektový leták ke stažení zde.