DYS2GO | Euro-face.cz

DYS2GO


DYS2GO
DYS2GO
  Realizace: 2018-2020

Dyslexie je specifická porucha učení, celoživotní úděl, který postihuje 1 z 10 obyvatel Evropy. Často se zjednodušuje na obtíže ve čtení a psaní, ale dyslexie je mnohostranný problém, který nekomplikuje jen základní školní výuku.

Hlavním cílem projektu DYS2GO je vytvoření celé škály výukových her, motivujících a stimulačních, dostupných na mobilních zařízeních, a rozvíjejících specifické dovednosti důležité pro mládež a mladé dospělé s dyslexií.

Webová stránka projektu: www.dys2go.eu.


Letáček k zahájení projektu stáhněte zde.

05.03.2021 Závěrečná konference DYS2GO se uskuteční online


Srdečně Vás zveme na konferenci projektu ERASMUS+ “Výukové hry pro mladé dospělé s dyslexií”, která se koná online, prostřednictvím platformy Zoom, 23.3.2021, ve 13.00 hodin. Během konference zazní příspěvky odborníků na dyslexii z partnerských zemí, vystoupí např. prof. Ilze Ivanova z Lotyšské univerzity, s příspěvkem se připojí předseda Národní asociace dyslexie v Rakousku a další hosté. Obzvláště se těšíme na příspěvek doc. PhDr. Lenky Krejčové, PhD., která povypráví o novinkách z oblasti podpory dospívajících s dyslexií v České republice.

Samozřejmě představíme také výsledný produkt projektu DYS2GO, vyúkové hry, které mládež s dyslexií může využít na podporu sluchového a zrakového vnímání a rozlišování, prostorové orientace, apod. Hlavní výhodou výukových her je jejich přístupnost, lze je spustit na nejběžnějších platformách, Windows, Andoid, iPhone.
Konference bude v angličtině a k účasti je nutné se zaregistrovat na následujícím odkaze do 19.3.2021. Na zadanou e-mailovou adresu Vám přijde odkaz pro připojení a po konferenci také osvědčení o účasti. Účast je zdarma.

Odkaz pro registraci: https://forms.gle/z1RtZ23EWsHEtY2J9

Stáhněte si Program konference.

10.12.2020 Výukové hry pro mládež s dyslexií DYS2GO


Po dvou letech intenzivního vývoje v programu Erasmus+ jsou zde hry zaměřené na rozvoj problémových oblastí dyslektiků v designu atraktivním pro mládež.

Hry jsou zcela zdarma a nabízí zajímavé příběhové linie nebo jen jednoduché samostatné hry. Hry jsou dostupné ve verzi pro Windows, Android i iPhone.
Ke stažení je zatím testovací verze, konečný výstup očekáváme začátkem roku 2021. Nyní sbíráme zpětnou vazbu od uživatelů, pomůže nám hry zdokonalit. Budeme rádi, když nám vyplníte dotazník, odkaz na něj naleznete pod hrami. Dotazník je ve dvou verzích, jedna je pro uživatele, druhá pro pedagogy a psychology:


http://www.dys2go.eu/cz/

Děkujeme!

03.12.2019 Představili jsme DYS2GO na konferenci Dyskorunka


Výukové hry pro mládež s dyslexií jsme představili na konferenci pořádané každoročně DysCentrem v Praze (www.dyscentrum.org). Letošní ročník se konal 28.11.2019 za bohaté účasti pedagogů, speciálních pedagogů a psychologů z celé ČR. Na programu konference byly nově vydané knihy, učebnice a speciální pomůcky, diskutovaly se metody pro podporu osob se specifickými poruchami učení.

O výukové hry DYS2GO byl velký zájem, účastníci oceňovali především specifické zaměření na mladé, pro které je pomůcek stále nedostatek. Zaujala i možnost využití her ve výuce angličtiny a také fakt, že hry budou zdarma.

Program konference ke stažení zde.


Fotografie z konference - kliknutím zobrazíte větší fotografii


 });